YÖNETİM KURULU BAŞKANI MESAJI

Değerli Dostlarımız;

Yapı sektörüne adım attığımız ilkgünden bugüne; uzman ve yenilikçi kadromuz, profesyonel işbirlikçilerimiz, yarardaşlarımız ve paydaşlarımız eşliğinde özgün, dinamik ve yaratıcı projelerimiz ile siz değerli dostlarımızın hayatına dokunuyor, sizlere kusursuz hizmetler sunuyoruz.

Güzel bir geleceğe, iyiye ve başarıya olan inancımız bizleri ileriye taşıyan en önemli güç olmuştur. Değişimi ve en doğru kentsel dönüşümü uygulamak adına katma değer yaratan yatırımlara odaklandık. Bu doğrultuda İstanbul’un birçok ilçesinde bizden destek isteyen herkese verdiğimiz sözlerin arkasında durarak küçük büyük demeden birçok projeye imza atarak birçok hak sahibine teslim ettiğimiz projelerimiz olmuştur.

İstikrarlı yükselişimizle, sektörde kalite ve uygun fiyat politikası ile itibar ve güvenilirlik konusunda örnek teşkil etmeye devam ederken; yüksek çalışma tempomuz ile stratejilerimizi uygulamaya, sektöre ve ülke ekonomisine değer katmaya, vaatlerimizi yerine getirmeye, sektörde fark yaratmaya ve takip edilmeye devam edeceğiz.

ATAOL YAPI olarak; bilgi, birikim ve deneyimimizle; ortak bir güce sahip olup, siz değerli dostlarımız ile beraber zirveye çıkmayı hedefliyoruz…

ATAOL YAPI İNŞAAT

ATAOL YAPI doğruluk, dürüstlük ve istikrar politikalarını gözeterek yapmış olduğu başarılı çalışmalarla inşaat sektöründe kökleşmiş örnek bir firma olma kararlılığındadır. Merkezi İstanbul’un ilçesi Bahçelievler olan ATAOL YAPI özellikle konut ve ticari yaşam alanları konusunda uzmanlaşmış ve bugün merkezin de inşaat sektörünün önde gelen firmalarından biri olma isteğindedir.

Müteahhitlik, her şeyden önce, projelerin özündeki yaratıcılığa bağlılık duymayı, saygı göstermeyi gerektirir. Projenin kırılma noktası, onu hayalden gerçeğe taşırken sergilenecek söz konusu duyarlılıktır. ATAOL YAPI müteahhitliğini gerçekleştirdiği her projeye bu çağdaş bakış açısıyla yaklaşır; tüm süreçlerde her emek verenin projenin özüyle bütünleştiği mükemmel bir işbirliği ve takım ruhu ile çalışır.

Firmamız kurulduğu günden bugüne, inşaat alanında uzmanlık isteyen çalışmalar için sonsuz özverisini günümüz teknolojisiyle birleştirerek, mükemmel bir altyapı oluşturmuş ve böylelikle günümüz koşullarına uyarlı, rahatlığın ve konforun sınırsızca hissedildiği alanlar yaratmıştır.

ATAOL YAPI bugüne kadar yaptığı tüm inşaat işlerini kendi öz sermayesiyle gerçekleştirmiştir.

ATAOL YAPI inandığı değerler ve çizdiği hedefler doğrultusunda bugüne kadar ürettiği sayısız projede % 100 başarıya ulaşmanın haklı gururuyla ve özgüveniyle bundan sonra gerçekleştireceği tüm projeleri de başarıyla tamamlayacak olmanın güvencesini vermektedir.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Sunduğumuz kaliteli, etkin hizmetlerimiz ile bugün; bölgesinde faaliyet gösteren seçkin ve tercih edilen hizmet firmalarından biri olmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Hem ulaştığımız kitle hem de takım arkadaşlarımız arasında sinerjiyi yaratabilmek için benimsediğimiz değerler;
• Müşterilerimizin kalite, fiyat, teslim süresi ve yüksek standartlardaki beklentilerini sorunsuz bir şekilde karşılamak
• Kalite yönetim süreçleri kapsamında müşterilerimize ve sektöre doğru yanıtlar sunmak
• Zamanı iyi kullanıp, ölçülebilir ve ulaşılabilir hedefler doğrultusunda standart bir kalite yönetim politikası yürütmek
Tüm çalışanlarımızın şirketin amaç ve hedefleri doğrultusunda katılımına teşvik edici kalite yönetim modelleri oluşturmaktır.

HEDEFLER VE STRATEJİLER

ATAOL YAPI, söz konusu proje alanının analiz çalışmalarını hazırlarken projenin ekonomik verimliliğinin yanı sıra, kente saygılı, çevreci, konforlu ve güvenli bir proje üretmenin kaygılarını ön plana çıkarmıştır. Buna göre, başta proje alanın şu an ki sahipleri olan kat maliklerinin ihtiyaçları olmak üzere, projenin her konuda verimliliğinin sağlanması amaçlanmıştır.

Bu doğrultuda projenin ana hedefleri belirlenerek geçmiş tecrübelerimiz ile beraber uzman mühendislik ve mimarlık ekipleri ile beraber hedefe ulaştıracak olan stratejiler üretilecektir. Bu hedefler ve stratejiler aşağıda detaylı olarak sunulmuştur.

HEDEFLERİMİZ

Proje alanı içerisinde yaşayanların, yaşam standartlarını günümüz koşullarına getirmeyi hedefleyen, kent kültürüne saygılı, komşuluk ilişkilerini ön plana çıkaran bir yaşam alanı üretmek.

Proje alanı içerisinde yaşayanların sağlıklarını tehdit edecek her türlü işlemden kaçınılarak, ilgili tüm yasa, yönetmelik ve diğer mevzuatlara uygun iskanlı bir yapı grubu oluşturmak.

Proje alanının İstanbul Metropolü içerisindeki konumunu göz önünde bulundurarak, bölgenin hak ettiği değerleri içerisinde barındıracak, çağdaş, estetik ve çevreye saygılı bir proje üretmek;

Mimari özellikleri ile standartları yüksek ve kullanışlı yaşam alanları oluşturmak;

Yer aldığı bölgenin simgesi olabilecek bir proje üretmek;

Marka değeri ile başta Kat Malikleri olmak üzere; kullanıcısı ve yatırımcısına uzun yıllar kazandıracak bir değer üretmek.

Olası İstanbul depremi göz önünde bulundurularak, mukavemeti yüksek ve güvenli bir proje üretmektir.

STRATEJİLERİMİZ

Projenin detayları belirlenmesiyle beraber özel proje ekibinin hazırlayacağı SWOT analizleri ile projenin, kent, mahalle ve hatta sokak ölçeğinde konumu, güneşlenme açıları, hakim rüzgar yönleri, projenin hitap ettiği kitlenin sosyo-ekonomik verileri, mevcut kullanıcıları ihtiyaçları gibi çok sayıda kriter göz önünde bulundurularak, mimari alternatifler üretilerek, bunların arasından, belirlenen ihtiyaçlara en çok cevap veren proje tespit edilecektir.

Belirlenen projeler ruhsat alımı ile birlikte hızlı bir inşaat sürecine girecektir. İnşaat çalışmaları; günümüz mühendislik ve inşaat teknolojileri eksiksiz bir biçim de kullanılarak, depreme dayanıklı, en son yalıtım teknolojileri ile çevreci ve kullanıcılar için enerji tasarrufu sağlayan bir inşaat hayata geçirmektir.

ÇEVRE POLİTİKAMIZ

Doğaya duyulan saygı ve sevgi çerçevesinde, kentteki yaşam alanlarımızda yeşilin artmasına ve korunmasına özen gösteriyoruz. Ülkemizde mevsimsel değişikliklere ve flora yapısına uygun bitki, bahçe, peyzaj alanları oluşturarak proje ve kentlerimizin daha iyi bir yaşam alanı olmasına katkı sağlıyoruz.

ATAOL YAPI olarak müşterilerimize baştan sona en etkili çözümleri sunabilmek ve yaşam alanlarında görsel bakış açılarını değiştirerek kendilerini daha rahat ve zinde hissetmelerini sağlamak için çalışıyoruz.

SOSYAL SORUMLULUK

ATAOL YAPI olarak; toplumdan aldığını yine topluma geri vermek ilkesinden hareketle, marka değerlerimize uygun etkinlikler düzenleyip, sosyal sorumluluk projelerinde yer alma düşüncesindeyiz.

ATAOL YAPI, herkesin, her türlü yaşam ortamı ve fırsatından eşit ve tam olarak yararlanabilme hakkının bilincinde olarak insan odaklı hizmet anlayışını benimsemektedir.

Eğitim, kültür, spor, sanat ve çevreye ilişkin sosyal sorumluluk projelerine de tam destek vermektedir. Sosyal sorumluluk projeleri ATAOL YAPI tarafından bir görev olduğu için ya da keyfi olarak değil, yaşamın en önemli parçalarından biri olduğu kabul edilerek desteklenmektedir.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE BÜYÜK İŞ BİRLİĞİMİZ